Andre Farmi lugu

Kambja vallas, Tartumaa piiril (25km Tartu linnast) on farm, kus lehmi kutsutakse Mummukesteks, neid hellitatakse kallistustega, nendega koos mediteeritakse. Lehmad hoolivad siin inimestest ja inimesed teevad kõik võimaliku, et loomadel oleks hea ja turvaline keskkond. Kas tead, kui hell tegelikult võib olla see suur loom? Kas oled kunagi nii suure loomaga pannud põsed vastamisi ja kuulanud üksteise hingamist?

Farmis on 180 lüpsilehma, kes annavad meile head piima, mida saatsime suurtöötlejatele ja rohkem me oma piima saatusest ei teadnud. Aga tahtsime midagi enamat. 2015. aastal alustasime Mummukeste piimast juustu valmistamisega. Valmistame Gouda tüüpi, erinevate maitsete ja laagerdusaegadega kvaliteetjuustu. Tahame oma piimast teha väärilist juustu, mille üle võiksime uhkust tunda meie ja meie loomad ning mida armastavad ka meie kliendid.

Andre Juustufarmi juustude näol on tegemist esimeste Eestis valmistatud toiduainetega mis pälvinud nii olulisi rahvusvahelise tunnustusi:

Andre Juustufarmi kaks juustu: Andre Prima ja Andre Grand osalesid 2016.a kevadel Rahvusvahelise Maitse ja Kvaliteedi Instituudi (www.itqi.com) poolt läbi viidaval pimedegustatsioonil, kus üle maailma ettevõtjate poolt hindamisele esitatud tooteid degusteerib rahvusvaheline tippkokkadest ja sommeljeedest koosnev žürii. Andre Grand pälvis kolm ja Andre Prima kaks kuldtähte.

2016.a sügisel osalesid aga kolm meie aastase laagerdusega juustu – Andre Old Prima, Andre Grand OLD ja Andre Excellent – Hispaanias World cheese Award võitlusel, kus osales üle 3200 juustu üle maailma. Oma kategooriates pälvisid meie juustud hõbemärgid.

2017.a suvel pälvis Andre Grand OLD “Parim piimatoode 2017” ja “Parim talutoit 2017” auhinnad Ehtsa Talutoidu konkursil.

2017.a sügisel osalesid Londonis toimunud World cheese Award võistlusel Andre Classic, Andre Old Prima ja Andre Grand Old. Oma kategooriates pälvisid meie juustud hõbemärgid.

2018. aasta märtsis USA-s toimunud World Championship Cheese võistlusel pälvis Andre Grand Old 99,15 ning Andre Excellent 18 kuud 99,35 punkti 100-st.

2018. aasta Eesti Parim Toiduaine konkursil tunnustati Andre Grand Old juustu tiitliga “Parim Eesti Toiduaine Lõuna-Eesti väikeettevõtjalt”

2017.a kevadest on avatud meil oma Talupood, kus lisaks oma juustudele pakume head-paremat ka teiste väiketootjate toodangust. Valikus on leivad, juustud, piim, munad, karastusjoogid, maiustused, viljatooted, magusad ja vürtsikad keedised, mesi jne. Poes saab kokku panna kingikomplekte nii jooksvalt kui ka ette tellides.

Tänane farm on siin tegutsenud alates aastast 1999.a. Alguses oli laudas 20 lehma, täna on kokku 390 looma.  Lehmi lüpsavad neli Lely lüpsirobotit.

Meie ajalugu ulatub aga vaarisade aega. Tänane peremees – Aivar Alviste on Andre talus viienda põlvkonna esindaja.  Uuendusmeelsus on veres. Juba esimese Eesti ajal said loomad juua automaatjootjatest ning põllul rakendati uusimaid agrotehnilisi võtteid, et parandada saagikust.